Co zrobić gdy nasza ulubiona biżuteria ulegnie uszkodzeniu? Oczywiście można zakupić całkowicie nową, jednak warto także rozważyć dokonanie napraw. W większości przypadków naprawa biżuterii jest opcją zdecydowanie tańszą. Często też wybiaramy opcję odrestaurowania biżuterii otrzymanej w spadku po rodzicach czy dziadkach. Taka pamiątka ma wartość sentymentalną oraz niejednokrotnie nietypowe już dla dzisiejszych wyrobów wzornictwo.

W naszych salonach oferujemy usługi naprawy i renowacji bizuterii, począwszy od lutowania łańcuszków poprzez wstawianie kamieni aż do stworzenia biżuterii na zamówienie.

Doświadczony jubiler lub złotnik potrafi nadać naszej strarej bizuterii nowe życie. Najpopularniejsze usługi jubilerskie to:

  • Lutowanie łańcuszków oraz bransolet;
  • Zmiana rozmiaru pierścionka czy obrączki;
  • Prostowanie odkształconych pierścionków;
  • Wymiana zapięć w łańcuszkach i bransoletkach
  • Naprawa zapięć w kolczykach
  • Wstawianie zgubionych lub wymiana zniszczonych kamieni.

Najczęściej zadawane pytania

Czy można naprawić zerwany łańcuszek?

Jeżeli posiadasz złoty lub srebrny łańcuszek, który został uszkodzony najprawdopodobniej możliwe będzie jego naprawienie poprzez zlutowanie oczek w miejscu zerwania. W przypadku innych stopow metali niż szlachetne musimy każdy wyrób ocenić indywidualnie.

Ile kosztuje naprawa biżuterii?

Cena naprawy biżuterii w naszym zakładzie jubilerskim zależy od kilku czynników, m.in: z jakiego metalu została wykonana biżuteria, jaka jest ilość i rodzaj uszkodzeń oraz czy są osadzone kamienie. Na koszt naprawy wpływ ma również techniki wykonania biżuterii, np. Inną metodą będziemy lutować klasyczną obrączkę niż delikatny ażurowy pierścionek. Najczęściej koszt naprawy łańcuszka srebrnego wynosi 25zł a złotego 50zł i obejmuje zlutowanie wraz z odświeżeniem.

 

Czy mozliwe jest dorobienie jednej sztuki kolczyka złotego?

Tak. Jednak wszystko zależy od technoloogii wykonania wyrobu. Wykonujemy drugi kolczyk w przypadku wyrobów litych z kamieniem szlachenym lub też masywnych wyrobów bez kamieni.

Ile kosztuje dorobienie drugiego kolczyka?

Koszt będzie zależal od skomplikowania wyrobu i ilości surowca (złota), która będzie potrzebna. W przypadku lekkich wyrobów koszt może być zbliżony do zakupu nowej pary kolczykow.

Co zrobić jeśli nie mogę zdjąć z palca obrączki/pierścionka?

W przypadku gdy pierścionek jest zbyt ciasny i dodatkowo pojawila sie opuchlizna polecamy spróbowac wychłodzić dloń mocząc w zimnej wodzie i natłuścić palec. Jesli po takim zabiegu również zdjęcie biżuterii jest niemożliwe, w trosce o zdrowie, konieczne jest rozcięcie wyrobu. Zachęcamy do zrobienia tego specjalną maszynką do przecinania obrączek u jubilera, wówczas miejsce przecięcia jest równe i pozwala na naprawę wyrobu.

Jak dbać o biżuterię?

Wyroby jubilerskie są z natury delikatne, więc aby służyły jak najdłużej zalecamy zdejmować biżuterię przed wykonywaniem prac domowych, przed ćwiczeniami czy udaniem się na spoczynek. Wiele osób śpi np. w łańcuszku, przez co taki łańcuszek szybciej się przeciera i rozrywa. Biżuteria może też zostać uszkodzona poprzez niewłaściwe jej przechowywanie. Polecamy przechowywać wyroby jubilerskie w taki sposób, by każdy element był osobno. Mogą nam tutaj posłużyć woreczki strunowe lub welurowe oraz pudełka czy szkatułki.