Masz już swój talizman? Jaki kamień Tobie przynosi szczęście? Dopasuj swoją biżuterię do poniższych wskazówek i bądź szczęśliwa.
Historia znaków zodiaku rozpoczęła się wiele tysięcy lat temu w starożytnej krainie na Bliskim Wschodzie – Mezopotamii, dzisiejszych terenów Kuwejtu i Iraku, gdzie jeden z ludów, jakim byli Sumerowie, zainteresowali się gwiazdami i gwiazdozbiorami, czyli obecnymi zodiakami. W Europie uniwersalny wykaz kamieni zodiakalnych został opracowany w 1912 roku.

Baran 21 marca – 20 kwietnia

Charakterystyczny kamień: granat

Granat to minerał z gromady krzemianów, jego nazwa związana jest z owocem granatu, ze względu na podobieństwo w kolorze do ziaren tego owocu, kamień występuje również w innych barwach, w zależności od chemicznej budowy. Granat wspomaga osoby spod znaku zodiaku Baran, jako amulet ułatwiający podejmowanie trudnych decyzji, a także dodaje wigoru i energii do działania. Kamień od wieków jest uznawany jako talizman chroniący przed złem, często noszony był przez żołnierzy wyruszających na pole bitwy.

Byk 21 kwietnia – 21 maja

Charakterystyczny kamień: turkus

Turkus to jeden z najstarszych kamieni szlachetnych, którego złoża powoli się kończą. Posiada piękną barwę błękitu, im więcej w kamieniu pierwiastka żelaza, tym turkus posiada zieleńszy odcień. Turkus nazywany jest kamieniem spokoju i optymizmu. Pozwala oczyścić umysł, uspokoić i pobudzić kreatywność.

 

Bliźnięta 22 maja – 21 czerwca

Charakterystyczny kamień: ametyst

Ametyst to odmiana mlecznego kwarcu, wydobywanego głównie Ameryce Południowej. Kamień charakteryzuje się różnymi odcieniami fioletu, zawdzięczając swoją barwę, zawartości żelaza.
Genezą nazwy jest greckie słowo amethystos, co tłumacząc na język polski oznacza ,,trzeźwy’’. Kamień ten był bardzo istotnym amuletem dla Greków uczestniczących w uroczystościach na cześć Dionizosa – boga wina. Grecy wierzyli, że ametyst chronił ich przed upiciem się.  Ametyst pozwala zachować trzeźwość umysłu, spokój i równowagę w codziennym życiu, a także pomaga
poprawić jakość snu.

 

Rak 22 czerwca – 22 lipca

Charakterystyczny kamień: szmaragd

Szmaragd jest jednym z najcenniejszych kamieni szlachetnych na rynku jubilerskim, stosowany już od starożytnych czasów. Nazwa pochodzi od greckiego słowa ,,szmaragdos’’ co oznacza kolor zielony. Szmaragd uznawany jest za kamień miłości, dlatego często zdobi pierścionki zaręczynowe. Kamień pomaga w osiągnięciu spokoju oraz harmonii, idealnie sprawdzi się jako amulet dla podróżników.

 

Lew 23 lipca – 23 sierpnia

Charakterystyczny kamień: diament

Zodiakalne Lwy to osoby urodzone by rządzić i dominować, stawiając ambitnie wysokie cele. Takie osoby potrzebują kamieni pokazujących ich aspirację, które dodadzą energii i wytrwałości w działaniu. Idealnym amuletem będą wyroby jubilerskie z najtrwalszymi kamieniami szlachetnymi – diamentami.

 

Panna 24 sierpnia – 22 września

Charakterystyczny kamień: lapis lazuli

Kamień szlachetny o zjawiskowej, niebieskiej barwie wykorzystywany jako ozdoba wyrobów jubilerskich już od starożytnych czasów. Osoby spod znaku Panna to często perfekcjoniści stawiający w życiu na praktyczne rozwiązania. Lapis lazuli w formie amuletu pomoże takim osobom w skupieniu i trwałości w codziennych obowiązkach, przyniesie spokój i opanowanie w trudnych sytuacjach.

 

Waga 23 września – 22 października

Charakterystyczny kamień: perła

Ten wyjątkowy morski kamień pomoże zodiakalnej Wadze przynieść spokój oraz optymizm w codziennym życiu, pomoże uniknąć konfliktów i złej energii. Doda odwagi i pewności siebie jako idealny ochronny amulet.

 

Skorpion 23 października – 21 listopada

Charakterystyczny kamień: hematyt

Ten ciemnoszary, o metalicznym połysku kamień, od wieków uznawany był jako symbol siły i walki, służąc jako talizman dla starożytnych wojowników. Osoby spod znaku zodiaku – Skorpion, cechują się wytrwałością w dążeniu do celu oraz silną psychiką. Wyrób jubilerski z elementem hematytu pozwoli bardziej wyeksponować najbardziej charakterystyczne dla Skorpionów zalety.

 

Strzelec 22 listopada – 21 grudnia

Charakterystyczny kamień: topaz

Strzelcy to urodzeni życiowi podróżnicy, kochający wolność, nowości i zmiany. Idealnym kamieniem zodiakalnym dla osób spod tego znaku będzie topaz. To jeden z najtrwalszych kamieni szlachetnych, o pięknej niebieskiej barwie. Topazy wydobywane są głównie w Brazylii. Zodiakalnym Strzelcom, pomoże wnieść do życia więcej porządku oraz spokoju.

 

Koziorożec 22 grudnia – 19 stycznia

Charakterystyczny kamień: malachit

Osoby spod znaku Koziorożca w porównaniu do Strzelców, cechują się cierpliwością i spokojem. Nie lubią zmian, cenią sobie stabilizacje i rutynę. Biżuteria zawierająca ten piękny zielony kamień, posiadający ciekawą strukturę, może posłużyć Koziorożcom jako amulet. Pomoże im w nawiązywaniu nowych znajomości oraz otworzeniu się emocjonalnie.

 

Wodnik 20 stycznia – 18 luty

Charakterystyczny kamień: opal

Jeden z najdroższych kamieni szlachetnych na świecie, mieniący się wieloma kolorami. Bardzo oryginalny i zjawiskowy. Wodnicy cenią sobie rozwój na polu intelektualnym. Amulet z opalem pomoże pobudzić kreatywność i wyobraźnie, a także pozwoli otworzyć się na nowe doświadczenia.

 

Ryby 19 luty – 20 marca

Charakterystyczny kamień: akwamaryn

Ten kojarzący się z wodą kamień szlachetny o niebieskozielonej barwie świetnie sprawdzi się jako amulet w formie biżuterii dla zodiakalnych Ryb. Akwamaryn to kamień odwagi, będzie dostarczał pozytywną energię oraz wprowadzi spokój i harmonię do codziennego życia. Łagodzi stres i pomaga w medytacji.