Biżuteria towarzyszy nam aby podkreślić nasze walory, dodać pewności siebie, rozświetlić i dopełnić całość stylizacji. Chcąc cieszyć się wraz z Wami jej pięknem jak najdłużej, przedstawiamy kilka zasad dotyczących użytkowania.

  • Biżuterię należy zdjąć na czas snu, co pozwoli uniknąć uszkodzeń takich jak porysowania, pogięcia, załamania łańcuszków, w szczególności o splotach typu żyłka.
  • Biżuterię złotą i srebrną powinno się przechowywać w specjalnej szkatułce lub zamkniętych torebkach foliowych z zaciskiem strunowym. Zalecamy zawijać każdy z wyrobów w cienką bibułkę lub kawałek jedwabnej tkaniny, aby nie narażać powierzchni biżuterii na zarysowania i ocieranie.
  • Biżuterię należy chronić przed kontaktem z detergentami a także perfumami, kremami, lakierami do włosów, które mogę powodować osłabienie lutów wyrobu oraz ciemnienie powierzchni.
  • Wyroby złocone, rodowane oraz o wykończeniu piaskowanym, satynowanym mogą ulec wytarciu w czasie eksploatacji, dlatego należy je szczególnie chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi.
  • Zalecamy co pewien czas przyjrzeć się noszonej biżuterii, w szczególności miejscom narażonym na przetarcia takim jak końcówki łańcuszków, naszyjników, bransolet oraz miejsca przy elementach ruchomych. Wykonanie ewentualnej naprawy na czas, ograniczy jej koszt oraz pozwoli uniknąć zgubienia wyrobu.