Panowie planujący oświadczyny stają przed nie lada zadaniem aby idealnie dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy jak wiemy staje się wizytówką miłości, symbolizuje szczęście.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup i uklękniesz przed swoją wybranką, zadbaj o to by wybrane przez Ciebie pierścionek był odpowiedniego rozmiaru.

Aby pierścionek zaręczynowy był komfortowy w użytkowaniu nie powinien być za szeroki, by nie zsuwał się z palca, ani za ciasny by nie uwierał. Dobrze dopasowany rozmiar przejdzie przez staw palca z lekkim oporem a u nasady będzie leżał swobodnie.

Mamy dla ciebie kilka wskazówek:

  1. Jeśli twoja przyszła narzeczona nosi pierścionki, to zadanie będzie łatwe. Aby sprawdzić rozmiar pierścionka, najlepiej zmierzyć suwmiarką średnicę innego pierścionka, który dobrze leży na serdecznym palcu. To najbardziej precyzyjny sposób na dobranie pierścionka w idealnie pasującym rozmiarze.

  1. Trudniej jest, gdy dziewczyna nie zdejmuje pierścionków do spania lub nie nosi biżuterii, wtedy najlepiej o pomoc poprosić jej najbliższą przyjaciółkę lub przyszłą teściową, będą one mogły dyskretnie podpytać czy też sprawdzić cenną informację pod pretekstem wspólnych zakupów.

  1. Jeśli sprawdzenie rozmiaru okaże się niemożliwe, a dłoń wybranki wydaje się być standardowej wielkości, najlepszym wyborem będzie zakup pierścionka w rozmiarze 12-14. Są to najbardziej uniwersalne rozmiary, które są również optymalnym punktem wyjściowym do ewentualnej korekty.

  1. Jeśli nie szykujesz niespodzianki wystarczy zabrać ukochaną do najbliższego z naszych salonów a podpowiemy jak dobrać idealny rozmiar.

Pamiętaj, zachowaj spokój nawet jeśli się pomylisz. Oferujemy możliwość korekty rozmiaru pierścionka, gdy dokonasz  zakupu u nas skorygujemy jego rozmiar bezpłatnie.